ترشی کتنی kotonni

سلام

جاتون خالی تو این چند روز به یکی از شهرهای شمالی سفر کرده بودم که این باعث شد غذاهای محلی بیشتری رو به یاد بیارم یکی از چیزایی که می خوام به شما معرفیش کنم یه جور ترشیه که مردم مازندران این نوع ترشی رو بیشتر بین غذا مثلا موقع غروب یا بعد از ظهر استفاده می کنند. یه مثال واضح اینه که مثل کاهو سکنجبین خودمون میمونه! و خیلی راحت آماده میشه! در مورداندازه مواد لازم باید بگم که اندازه مواد به خودتون بستگی داره و هیچ محدودیتی در کمی وزیادی مواد وجود نداره!

(متاسفانه نتونستم ازش عکسی تهیه کنم منو ببخشید)

کتنی

مواد لازم:

گوجه سبز :  مقدار بیشتر این ترشی از گوجه سبز تشکیل شده و مقدار آن باید زیاد باشد

سبزی معطر (نعنعا ، پونه ، گشنیز): توجه داشته باشید که مقدار نعنا و پونه باید به اندازه نصف گوجه سبز و اندازه گشنیز باید به اندازه نصف نعنا و پونه باشد.

سیر : ۱ عدد

گلپر آسیاب شده.

نمک وفلفل.

ابتدا گوجه سبز را کاملا شسته و در ظرفی چوبی یا فلزی میریزیم و با دسته هاون یا سنگ تمیز گوجه سبز را میکوبیم سپس هسته آن را جدا کرده سبزی را کمی خرد کرده و روی گوجه سبز می ریزیم سیر و نمک و فلفل را هم میریزیم و روی آن را می کوبیم تا سبزی و گوجه سبز کاملا آب بیاندازد سپس آن را کاملا با هم مخلوط  می کنیم و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار می دهیم پس از یک ساعت آن را در ظرف ریخته و روی آن گلپر پاشیده و سپس میل کنید!

/ 10 نظر / 8 بازدید
پروا

سلام خانمی خوش گذشتبه نظر خوشمزه مياد حتنا تهيه اش ميکنم

مهتاب - شخصی نوشته هايم

سلام ! خوبی عزيزم ! يه فضولی کنم ؟! مواد اوليه به سايز شکم خودتون و دست ژختتون بستگی داره اگه بد طعم درست کنيد مينيمم مواد اوليه رو استفاده کنيد مثل من !

آشپز مدرن

خیلی ترشه... دهنم آب افتاد.... ولی کوبیدنش سخت به نظر می آد

الینا

سلام خانوم حالا ما چیکار کنیم که گوجه سبز گیرمون نمیاد باید بشینیم و بخونیم و آب دهنمونو قورت بدیم من که امسال نوبر نکردم البته سبزشو منظورمه خیلی به نظر خوشمزه میاد.

قاسم

سلام راستی قابل نميدونی؟ چی شده بگو حداقل.

احسان

سلام عکس و شعر جدید اومد زود بیا اگه با تبادل لینک موافقید بهم خبر بده

احسان

اين وبلاگ جديدم است به من سر بزن

kettenni

امبر

اسم این غذا ترشی کتنی نیست ! اسمش هلو (Haloo) کتنی (Kotonai) هست .